Svarbiausi pokyčiai darbuotojų imigracijos procedūrose nuo 2019 m. kovo 1 d.

Nuo 2019 m. kovo 1 d. įsigaliojus naujiems Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimams, komandiruoti užsienio darbuotojus į Lietuvą tapo daug sudėtingiau. Pakeitimais buvo grąžinta pareiga komandiruojamiems užsieniečiams įsigyti leidimus dirbti Lietuvoje. Komandiruojamų darbuotojų darbo Lietuvoje terminas nebėra svarbus: kiekvienu atveju (nepriklausomai nuo komandiruotės trukmės) privaloma gauti tokiam užsieniečiui leidimą dirbti Lietuvoje.

Lietuvos darbdavys, norėdamas komandiruoti užsienietį į Lietuvą, nuo 2019 m. kovo 1 d. turi kreiptis į Užimtumo tarnybą ir prašyti išduoti komandiruotam užsieniečiui leidimą dirbti Lietuvoje. Kartu su nustatytos formos prašymu turi būti pateikti šie dokumentai:

  • užsieniečio galiojančio kelionės dokumento kopija;
  • sutarties dėl paslaugų teikimo ar darbų atlikimo, sudarytos tarp įmonės Lietuvoje ir siunčiančiosios įmonės, patvirtinta kopija;
  • siunčiančiosios įmonės registracijos pažymėjimo ar išrašo iš užsienio valstybės registro patvirtinta kopija;
  • užsieniečio darbo sutarties siunčiančioje įmonėje patvirtinta kopija;
  • užsienio valstybės kompetentingos institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad užsienietis ne mažiau kaip pastaruosius 3 mėnesius buvo ir komandiruotės į Lietuvą laikotarpiu lieka apdraustas socialiniu draudimu toje užsienio valstybėje;
  • darbdavio informacija apie užsieniečio turimą kvalifikaciją.

Komandiruojamam užsieniečiui leidimas dirbti bus išduodamas laikotarpiui, kuris numatytas sutartyje dėl paslaugų teikimo ar darbų atlikimo, sudarytoje tarp įmonės Lietuvoje ir darbuotoją siunčiančios įmonės, tačiau ne ilgiau kaip komandiruojamo darbuotojo nacionalinės vizos galiojimo laikotarpiui. Tuo laikotarpiu darbuotojas privalės turėti galiojančią darbo sutartį siunčiančioje įmonėje. Jeigu nuo turėto leidimo dirbti galiojimo laiko pabaigos yra praėję daugiau kaip 3 mėnesiai užsienietis galės būti vėl atsiųstas laikinai dirbti į Lietuvą.

Nepaisant griežtėjančio reglamentavimo, nuostata, atleidžianti užsieniečius nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti, išliks nepanaikinta tuo atveju, kuomet užsienietis atvyksta į Lietuvą ne ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui per metus tvarkyti reikalų, susijusių su derybomis dėl sutarties sudarymo ir šios sutarties vykdymu, su personalo mokymu ar įrangos įdiegimu.

Kiti reikšmingi pokyčiai įsigaliojus Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisoms:

  • užsieniečiams, atvykstantiems dirbti į Lietuvos Respubliką ne aukštos kvalifikacijos darbus, nebereikės pateikti dokumentų, patvirtinančių jų turimą kvalifikaciją ir ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį pagal turimą kvalifikaciją per pastaruosius dvejus metus;
  • užsieniečiai darbuotojai, pakeitę darbo funkciją pas tą patį darbdavį arba pakeitę darbdavį, neturės įsigyti naujo leidimo laikinai gyventi;
  • nuo 2019 m. kovo 1 d. darbo sutarties, sudarytos su užsieniečiu, kuris ketina dirbti Lietuvos Respublikoje, registruoti Užimtumo tarnybos teritoriniame padalinyje nebereikia.
visos įžvalgos
Lietuvių
English

Siekdama užtikrinti tinkamą interneto svetainės veikimą, statistiniais bei rinkodaros tikslais Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX svetainėje naudoja slapukus.

Būtinieji slapukai
Būtinieji slapukai yra reikalingi tinkamam svetainės veikimui.
Analitiniai slapukai
Analitiniai slapukai renka statistinę informaciją, siekiant optimizuoti svetainės veikimą.
Rinkodaros slapukai
Rinkodaros slapukai leidžia trečiosioms šalims pateikti jums pritaikytus pasiūlymus ir reklamą.
Sutinku
Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Sužinokite daugiau

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. pašto adresas *
Pateikdama(s) savo elektroninio pašto adresą sutinkate, kad Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX jį tvarkys tiesioginės rinkodaros tikslu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pateikdami prašymą el. paštu info@jurex.lt. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.