Įvyko JUREX metinė konferencija – „Verslo ginčai 2019: transporto iššūkiai”

Spalio 15 d. Vilniuje, advokatų kontora JUREX surengė kasmetinę, o šiemet ir tarptautinę, verslo ginčų konferenciją. Ji šiais metais buvo skirta teisinėms problemoms ir iššūkiams, su kuriais susiduria tarptautinis transporto sektorius.

Mobilumo paketas, „Brexit“ ir naujausi įstatymų pakeitimai, susiję su užsienio piliečių įdarbinimu, stipriai paveikė tarptautinį transporto verslą Lietuvoje ir paskatino Lietuvos verslininkus apsvarstyti galimybę dalį savo verslo perkelti į kitas ES šalis.  Šiomis ir kitomis temomis dalinosi pranešėjai iš Migracijos departamento, Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso, draudimo atstovai, muitinės tarpininkai ir kiti ekspertai.

Pristatymai apėmė aktualias problemas, tokias kaip mobilumo paketas, tolimųjų reisų vairuotojų, kurie yra užsienio piliečiai, įdarbinimas, taip pat skolų išieškojimas už tarptautines krovinių vežimo paslaugas Rusijoje.

Jurgita Judickienė, JUREX advokatė ir vadovaujančioji partnerė, kartu su IT įmonės ATEA atstovu Tomu Stamuliu, pristatė teisines ir IT priemones, padedančias išvengti verslo informacijos nutekėjimo

Užsienio svečiai Christianas Stedenas,  European Law Firm prezidentas ir partneris „Kärgel de Maizière & Partner“ ir Rafal Sarbinski, advokatų kontoros „Sarbinski & Sobczyk“ advokatas, dalinosi įžvalgomis apie transporto įmonių steigimą ir verslo aplinką Vokietijoje ir Lenkijoje.  Ivo Klotins, advokatų kontoros advokatas ir vadovaujantis „Klotini & Sergis“ partneris Latvijoje, pasakojo apie Latvijos prekybos ir pramonės rūmų arbitražo teismą, kaip alternatyvą teisminiams ginčams dėl transporto ginčų sprendimo.

Konferencijos metu taip pat buvo pristatytas JUREX  išleistas CMR konvencijos komentaras. Tai yra pirmasis ir šiuo metu vienintelis teisinis leidinys Lietuvoje, kuriame pateikiamos gairės, kaip CMR konvencijos straipsniai turėtų būti aiškinami ir taikomi įvairiose situacijose. Plačiau apie tai www.cmrkonvencija.lt

visos įžvalgos
Lietuvių
English

Siekdama užtikrinti tinkamą interneto svetainės veikimą, statistiniais bei rinkodaros tikslais Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX svetainėje naudoja slapukus.

Būtinieji slapukai
Būtinieji slapukai yra reikalingi tinkamam svetainės veikimui.
Analitiniai slapukai
Analitiniai slapukai renka statistinę informaciją, siekiant optimizuoti svetainės veikimą.
Rinkodaros slapukai
Rinkodaros slapukai leidžia trečiosioms šalims pateikti jums pritaikytus pasiūlymus ir reklamą.
Sutinku
Daugiau informacijos Privatumo politikoje.