JUREX sėkmingai apgynė savo klientą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme

JUREX sėkmingai apgynė savo klientą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) spręstoje byloje dėl atsiskaitymų su klientu pripažinimo negaliojančiais ir gautų piniginių lėšų grąžinimo bankrutuojančiai įmonei. Teismas, tenkindamas JUREX parengtą kasacinį skundą, nurodė, jog vien tai, kad atsiskaitymo momentu įmonė turėjo kreditorių, su kuriais nebuvo atsiskaičiusi, bet nebuvo bankrutuojanti, nesuponavo pareigos JUREX klientui aktyviai rinkti informaciją apie šios įmonės finansinę būklę. Atsižvelgdamas į tai, LAT laikė, jog šioje apimtyje JUREX klientas negali būti laikomas nesąžiningu.

Visgi, anot LAT, kiekvienu konkrečiu atveju turi būti vertinama aplinkybių visuma (sandorio sudarymo paskatos ir tenkinami šalių interesai, verslo praktika konkrečioje srityje bei pan.). Tai reiškia, kad priklausomai nuo situacijos, teismų sprendimai pakankamai panašiose bylose gali skirtis.

Patarimas verslui: JUREX rekomenduoja, kiekvienu konkrečiu atveju pasidomėti kitos šalies turtine būkle arba įtvirtinti su tuo susijusias garantijas sutartyje ir taip išvengti panašių situacijų skirtingo traktavimo.

visos atvejų analizės
Prie atvejo dirbę teisininkai:
Marius Tamošiūnas Jaroslav Simarev
Lietuvių
English

Siekdama užtikrinti tinkamą interneto svetainės veikimą, statistiniais bei rinkodaros tikslais Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX svetainėje naudoja slapukus.

Būtinieji slapukai
Būtinieji slapukai yra reikalingi tinkamam svetainės veikimui.
Analitiniai slapukai
Analitiniai slapukai renka statistinę informaciją, siekiant optimizuoti svetainės veikimą.
Rinkodaros slapukai
Rinkodaros slapukai leidžia trečiosioms šalims pateikti jums pritaikytus pasiūlymus ir reklamą.
Sutinku
Daugiau informacijos Privatumo politikoje.