Valstybės tarnautojo interesų supainiojimo atvejis: ar verslas toleruotų tokį elgesį?

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo interesus, pakanka ir vieno šiurkštaus pažeidimo, kad prasikaltęs tarnautojas netektų pareigų. G. Kėvišo atleidimo motyvus portalui DELFI komentavo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė.

Advokatės J. Judickienės teigimu, LNOBT vadovui G. Kėvišui, jau turinčiam vieną kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson skirtą nuobaudą – pastabą, dar vienos nuobaudos už tą patį pažeidimą skirti nebūtų galima.

„Tačiau VTEK nagrinėja klausimą dėl interesų supainiojimo, todėl jo rekomendacijos apima ne visai tuos pačius dalykus, už kuriuos G. Kėvišas baustas anksčiau“, – sakė advokatė.

Pagrindui atleisti iš užimamų pareigų gali užtekti ir vieno fakto, jeigu nusprendžiama, kad padarytas pažeidimas yra šiurkštus, esminis, žeminantis tarnautojo vardą.

„Manau, skiriant VTEK rekomenduojamą nuobaudą, turėtų būti pateiktas įvertinimas, ar tai yra tas pažeidimas, kuris negali būti daugiau toleruojamas, ar vis dėlto reikėtų apsiriboti įspėjimu, pastaba ir atitinkamai leisti asmeniui pasitaisyti, – aiškino J. Judickienė. – Iš esmės, jeigu būtų nustatyta, kad tai yra šiurkštus pažeidimas, jis galėtų tapti pagrindu atleisti iš darbo“.

Straipsnį skaitykite: www.delfi.lt.

visos įžvalgos
Sužinokite daugiau

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. pašto adresas *