Pasekmės tiekėjams, kurie viešojo pirkimo sutartis vykdo kaip neišviešinti subrangovai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. vasario 28 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. e3K-3-106-690/2017 pateikė naujas teisės aiškinimo taisykles, kurios daliai tiekėjų sukelia rimtas neigiamas pasekmes: tiekėjai, kurie veikė kaip neišviešinti subrangovai, savo patirties tokiomis viešojo pirkimo sutartimis negalės įrodinėti.

Tai reiškia, kad jei rangovas, vykdydamas sutartį neteisėtai (nepadarius viešojo pirkimo sutarties pakeitimo) dalį savo įsipareigojimų perdavė subrangovui, kuris nebuvo išviešintas pasiūlyme ar sutarties pakeitime, toks subrangovas praras teisę remtis dalimi savo sukauptos faktinės patirties. Pavyzdžiui, jei konkretus tiekėjas per pastarus tejus metus yra įvykdęs statybos darbų už 1000 000 Eur, tačiau 400 000 Eur vertės darbai buvo įvykdyti pagal subrangos sutartis, kurios nebuvo išviešintos pagal VPĮ reikalavimus, tiekėjas savo patirtimi dėl minėtų 400 000 Eur viešuosiuose konkursuose remtis negalės.

Dėl tos priežasties atkreipiame dėmesį, kad tiekėjai, veikiantys subrangos pagrindu vykdant viešųjų pirkimų sutartis, turi reikalauti, kad subrangos sutartys būtų tinkamai išviešintos Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

visos įžvalgos
Sužinokite daugiau

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. pašto adresas *
Pateikdama(s) savo elektroninio pašto adresą sutinkate, kad Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX, kodas 3005573017, T. Kosciuškos 24,, Vilnius, jį tvarkytų tiesioginės rinkodaros tikslu.