Įsigalioja nauji pašalinimo iš pirkimo pagrindai

Nuo liepos 1 d. įsigalioja nauji pašalinimo iš pirkimų pagrindai, įskaitant neteisėtus susitarimus tarp tiekėjų, melagingos informacijos pateikimą ir daugelį kitų, o taip pat numatomos griežtesnės pasekmės nepaisantiems šių nuostatų.

Nuo liepos 1 d. tiekėjai privalės būti pašalinti iš pirkimo procedūrų jei:

  • yra pagrįstų įrodymų, kad tiekėjai sudarė susitarimus, iškreipiančius konkurenciją (vienodi parašai, klaidos ir pan.);
  • esant interesų konfliktui ar nepagrįstam konkurenciniam pranašumui, kai šių neįmanoma pašalinti;
  • tiekėjui pateikus melagingą informaciją apie savo atitiktį PO nustatytiems reikalavimams (daugiau apie melagingos informacijos sampratą rasite čia).
  • kai tiekėjas ėmėsi neteisėtų veiksmų siekdamas daryti įtaką pirkimo rezultatams (nėra būtinas teismo nuosprendis);
  • jeigu tiekėjas yra įtrauktas į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Įtraukimas nepatikimų tiekėjų sąrašą tampa imperatyvia kliūtimi dalyvauti viešuosiuose pirkimuose net trejus metus;
  • tiekėjas yra padaręs profesinį pažeidimą, kai už finansinės atskaitomybės ir audito teisės aktų pažeidimus, taikytos nuobaudos (ekonominės sankcijos).

Iki šiol tiekėjas viešajame pirkime pateikęs melagingą informaciją apie savo atitikį nustatytiems reikalavimams rizikavo tik pasiūlymo atmetimu, tai nuo šių metų liepos 1 d. rizikos gerokai didesnės – draudimas vienerius metus dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Dėl tos priežasties patariame reaguoti į perkančiųjų organizacijų įspėjimus, o nesutikus su perkančiosios organizacijos sprendimu nutraukti viešojo pirkimo sutartį – per 30 dienų kreiptis į teismą dėl savo teisių gynimo.

visos įžvalgos
Sužinokite daugiau

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. pašto adresas *