Advokatas I. Dargužas: skolų išieškojimo pataisos skatins šešėlį ir nesąžiningą skolininkų elgesį

„Seimas priėmė Civilnio proceso kodekso pataisas, keičiančias skolų išieškojimo procesą ir tuo pradėjo maksimalios tolerancijos skolininkams erą“, – teigia JUREX verslo ginčų advokatų kontoros partneris, advokatas Ignas Dargužas.

Birželio 30 d. buvo priimtos Civilinio proceso kodekso pataisos, reglamentuojančios skolų išieškojimą. Priimtais pakeitimais kodekse įtvirtinta, kad iš minimalios mėnesinės algos neviršijančių pajamų būtų išskaitoma ne daugiau kaip 30 proc., o iš minimalią mėnesinę algą viršijančių pajamų 50 proc., (šiuo metu yra 70 proc.). Skola galės būti išieškoma iš paskutinio būsto tik tuo atveju, jei ji didesnė nei 4000 eur ir skolininkas neįrodys, kad gali ją išmokėti per 18 mėnesių.

„Priimtos pataisos turės neigiamų padarinių kreditoriams. „Lengvatų“ skolininkams teikimas užvilkins išieškojimą ir neužtikrins įstatymo pakeitimu siektinų tikslų . Nuo šiol skolas kreditoriai atgaus mažesnėmis sumomis, o skolininkai mokės didesnes palūkanas bei išlaidas dėl užsitęsusio vykdymo proceso“, – sako I. Dargužas.

Advokatas teigia, kad toks žingsnis vargiai padės kovoti su šešėliu, nes siekiantis išvengti greitesnio išieškojimo asmuo imsis visų priemonių išieškojimui vilkinti: mažinti oficialų atlyginimą iki sumos, iš kurios nustatyti išieškojimo apribojimai.

visos įžvalgos
Sužinokite daugiau

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. pašto adresas *
Pateikdama(s) savo elektroninio pašto adresą sutinkate, kad Advokatų profesinė bendrija Judickienė ir partneriai JUREX, kodas 3005573017, T. Kosciuškos 24, Vilnius, jį tvarkys tiesioginės rinkodaros tikslu.